تبادل بک لینک دو طرفه

تاثیراتی که بک لینک می تواند در بهبود رتبه ی یک سایت بگذارد، غیر قابل انکار است. بک لینک ها، سیگنال هایی را به موتورهای جستجو ارسال می کند و به نوعی به گوگل می فهماند که محتوای این سایت قابل اعتماد و استناد است. تبادل بک لینک چیست؟ انواع تبادل بک لینک و فواید آن کدامند؟ این ها مباحثی هستند که در ادامه مطلب بیان می شود.

تبادل بک لینک چیست؟

برای درک بهتر موضوع، ابتدا به تعریف مختصری از بک لینک می پردازیم. “ بک لینک “ به معنای ایجاد پیوند از یک صفحه در سایت به صفحه ای در یک سایت دیگر است. حال تبادل بک لینک به معنای مبادله ی لینک مابین دو یا چند سایت است. در تبادل بک لینک مدیران دو سایت متقابلا به سایت یکدیگر لینک می دهند. بک لینک هنوز هم یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی در گوگل است.

چرا بک لینک مهم است؟

در سئو همواره تلاش بر بهبود رتبه ی گوگل و افزایش ترافیک و بازدید سایت است و برای رسیدن به این هدف، راه و روش های زیادی وجود دارد که یکی از آنها تبادل بک لینک است. وقتی سایت های مختلف به سایت شما لینک بدهند، کاربران با مشاهده نام و آدرس سایت شما در صفحات سایت های دیگر به این باور می رسند که سایت شما معتبر است. ضمن اینکه اگر بک لینک ها از نوع لینک فالو باشند، قدرت و اعتبار سایت مبدا نیز مزید بر علت می شودکه موتور های جستجو نیز بیش از پیش به سایت شما اعتماد کرده و رتبه ی شما را بهبود ببخشند. در مجموع همه ی این ها اعتبار و قدرت سایت شما افزایش می یابد. بنابراین؛ نمی توان از اهمیت بک لینک ها در سئوی خارجی غافل شد.

آیا گوگل تبادل بک لینک را قانونی می داند؟

هدف گوگل بر این است که همواره بهترین و مرتبط ترین نتیجه را در پاسخ به سرچ کاربر نشان دهد و اصل بک لینک و تبادل آن بر این است که سایت شما به قدری در حوزه فعالیتتان قوی عمل کند که به سایت مرجع در آن حوزه تبدیل شود و سایت های دیگر به سایت شما لینک بدهند و گوگل به سایت شما قدرت و اعتبار می بخشد. پس نمی توان گفت که از نظر گوگل بک لینک و تبادل آن صد در صد غیر قانونی است.
اما همواره ای نکته را در نظر داشته باشید که موتور های جستجوی گوگل پیشرفت زیادی داشته اند و تشخیص اینکه یک سایت قصد دارد گوگل را دور بزند کار سختی نیست. یعنی اگر تبادل بک لینک میان صاحبان سایت بیش از حد و به صورت غیر طبیعی انجام شود ، سایت موردنظر نه تنها بهبود رتبه نخواهد داشت که اثر معکوس می گذارد و خطر گوگل پنالتی تنها دستاوردش خواهد شد.

انواع تبادل بک لینک

انواع مختلفی از تبادل بک لینک وجود دارد که صاحبان سایت با توافق نوع تبادل را مشخص می کنند اما چه تفاوتی باهم دارند؟ با توضیح هر کدام از انواع تبادل بک لینک، به بیان تفاوت میان آنها می پردازیم.

• تبادل بک لینک رایگان

تبادل بک لینک رایگان به معنی توافق صاحبان سایت است که لینک سایت یا وبلاگ های یکدیگر را به صورت متقابل در سایت یا وبلاگ خود قرار دهند. لینک سازی می تواند بین دو سایت انجام شود که در این صورت “تبادل بک لینک دو طرفه” و اگر بین سه تا سایت انجام شود،” تبادل بک لینک سه طرفه “ نامیده می شود.

• تبادل لینک غیر رایگان

تبادل لینک غیر رایگان در واقع به معنی خرید بک لینک است. به عبارت بهتر؛ سایت مبدا در ازای قرار دادن لینک سایت شما در سایت یا وبلاگ خویش، هزینه ای معین از شما دریافت خواهد کرد. خرید بک لینک همان رپورتاژ آگهی است. رپورتاژ آگهی یک متن تبلیغاتی است که بر اساس یک کلمه کلیدی هدف نوشته و در سایت های خبری که اعتبار و قدرت بالایی دارند منتشر می شود. در خرید بک لینک، فاکتورهایی مانند انتخاب سایت مبدا مهم است؛ چون تا حد زیادی در کیفیت بک لینکی که دریافت می کنید تاثیر گذار است.

• تبادل بک لینک دستی

در این روش از تبادل مدیران سایت با یکدیگر توافق کرده و به صورت دستی پیوند سایت های یکدیگر را در سایت خود به صورت دستی درج می کنند.

• تبادل لینک اتوماتیک

یکی از انواع تبادل لینک به صورت اتوماتیک است که صاحبان سایت دخالتی در ایجاد پیوند ندارند و این کار از طریق اسکریبت لینک از پیش نوشته شده، صورت می گیرد.

• تبادل بک لینک دو طرفه

تبادل لینک بین دو سایت است. سایت A به سایت B لینک داده و در مقابل سایتB هم به سایت A لینک می دهد. این روش را تبادل بک لینک دو طرفه می گویند.

• تذکر مهم

در 24 ساعت یک بار به صورت خودکار لینک ثبت شده چک می شود و در صورتی که از لینک حمایت ما حذف شود به صورت خودکار در لیست تبلیغات متنی ما حذف می شود

صفحه تبادل های انجام شده

<a href="https://uime.ir">تبادل لینک</a> قالیشویی معجزه واحد نمونه استان